Jarenlang werd het NK steltlopen in Didam georganiseerd, niet zo gek dat veel Didammers wel aardig met de stelten uit de voeten kunnen. Het wereldrecord staat zelfs op naam van een Didammer. Omdat de wagen vol verhalen op 9 april in de omgeving van Didam rijdt ontbreekt een klein wedstrijdje steltlopen niet!

Geboorte

Dit seizoen heeft elke aflevering van het tv-programma over Gelderse tradities en gebruiken een thema. Deze aflevering is dat geboorte. Kent u het likeurtje Pruimpje prik in of Hansje in de kelder? Het zijn likeurtjes die vroeger gedronken werden op speciale gelegenheden die met zwangerschap of geboorte te maken hadden. Willem Heuzinkveld weet er alles over te vertellen.

En elke moeder kent ze wel, bakerpraatjes. Middeltjes om de bevalling op te wekken of bepaalde dingen eten om een jongen of meisje te krijgen. Maar de populairste is toch wel de voorspelling of je een jongen of meisje krijgt aan de hand van een bolle buik of puntbuik.

Naast de verhalen die te maken hebben met geboorte, gaat het op de wagen vol verhalen ook over andere tradities uit de regio.

Ringsteken in Loil

In Loil worden er naast het koningschieten ook ringsteekwedstrijden gehouden op het jaarlijkse schuttersfeest. De winnaar van het ringsteken is ook een jaar lang de ringsteekkoning van het dorp. Dit jaar is dat Martijn Vonk, hij laat Renate de kneepjes van het vak zien. Maar is Martijn een waardig koning of kan Renate beter omgaan met de druk van het toegestroomde publiek dat enthousiast aanmoedigt?

Terug bij restaurant Jan&Jan is het tijd om de dag af te sluiten en te luisteren naar 'de kruisheer van de Nevelhorst', een sage van verhalenverteller Gery Groot Zwaaftink.

In de uitzending verder nog het bijzondere ambacht van binnenvaartschipper. Een bijzondere familiereünie en zanger Henry Welling bezingt de streek.

Meer foto's

Op Facebook staat een fotoboek van de opnamedag in Didam.

Categories:: Redactioneel Een wagen vol verhalen

Meer verhalen

Eieren rollen

28 oktober 2014
Stien Meuleman

Monniken zingen bij zonsopgang

02 april 2015
Stan Hollaardt

Passie voor boekbinden en restaureren

19 januari 2016
Yvonne de Graaff

'nDrom

02 september 2015
Hans Mellendijk

Sacramentsprocessie in Loil

31 juli 2015
Ap Dieker

Houtbewerking en 'vrije' kunst

10 februari 2016
Piet Post
VideoGalerij

De kermis in Keijenborg

25 september 2014
S. Bergervoet
Video

Sluitliederen onder de Pinksterkroon

20 mei 2015
Boerderijmuseum De Lebbenbrugge
Video

De Nijmeegse Kermis

26 juni 2014
Joop Noordzij
Video

Trouwen? Je ex krijgt een pop!

03 maart 2016
Gerrit Hettelaar

Veilig Carbidschieten

13 december 2014
Theo de Klein

Touwtje springen met een net afgetrokken shirt

18 november 2015
Gavin van der Star

Traditioneel schapenscheren

12 mei 2014
André Karper
Video

Haantje Pik; Veluwse Palmpaashaasjes

24 maart 2016
Paul Hoftijzer

Generaties lang vernoemd naar Opa

12 maart 2015
Gerdien van der Zee

Vruchten plukken en rapen

20 augustus 2014
Bets Reijnen van Zwam
VideoGalerij

Smaltappel en Gortepap

12 december 2014
Bram Masselink

Eerst koffie, dan Toldiek

04 december 2015
Kim de Witte