In het jaar 1999 hebben een drietal enthousiaste carnavallisten Ton Derksen, Jan Hendriks en zijn dochter Chantal het plan geopperd om in het dorpje Angerlo een Halfvastenoptocht te organiseren.



Het betekende voor de provincie Gelderland een onbekend evenement dat zijn oorsprong vond in het plaatsje Zeeland (Noord-Brabant).

Mogelijk zonder het te beseffen in welk diep vaarwater zij zich zouden begeven en met een tiental, nee een honderdtal onbeantwoorde vragen zijn zij toch aan deze gigantische klus begonnen.

Door in overleg te gaan met de Halfvastenorganisatie uit Zeeland en gebruik te maken van de kennis en ervaring aldaar, kon de eerste Halfvastenoptocht 2000 van start gaan.

Zondag 8 maart 2015 trok voor de zestiende maal een bonte stoet van carnavalswagens en creaties door ons dorp en werdl Angerlo weer op de landkaart geprojecteerd worden.

Duizenden bezoekers hebben weer genoten van deze spectaculaire optocht.

De totale organisatie van dit unieke evenement is in het jaar 2000 in handen gegeven van de stichting Halfvasten-Angerlo, met als doelstelling dit unieke evenement in de provincie Gelderland voor de toekomst te continueren en er voor zorg te dragen dat het niveau en de hoge graad van kwaliteit gewaarborgd blijft.

GalerijAudio
Categories:: Evenementen Angerlo Optocht Carnaval Keuze van de redactie Februari

Meer verhalen

Van ekkes en umme....

05 oktober 2014
annet kooijmans

Achterhoekse brokkebonensoep

05 juni 2015
Gerhard Kwak
Video

Midwinterhoornblazen

12 mei 2014
Bert Bloemert
VideoAudio

De spookpaarden

07 november 2014
Eric Borrias
Video

De taal van de molenwieken

22 september 2014
Ans Roefs

Fruitcorso

02 september 2014
Sjaan van Es
Galerij

Werkpaarden vervangen door petroleum

04 januari 2015
Wim Monnich
Video

Ganzenhoeders in Gelselaar

29 mei 2015
Herman Wannink
VideoGalerij

Pottenbakken

11 november 2014
Hetty de Jongh

Pa's verzameling

07 juli 2015
Teunie
Video

Wasberrekoek

03 november 2014
Debby Peters

De Kleeftocht

20 mei 2014
Guido Lavalaye
Galerij

De tabaksteelt

29 september 2014
Herman Reijnen

Kaarsjes op Eerste Kerstdag

21 november 2014
Marianne Charbon

Een bijzondere kerkdienst

28 juli 2014
A. Heetebrij
Video

Popverbranden

10 februari 2015
Wim de Boer
Video

Dood en begraven

05 augustus 2014
albert steert